Diode: rectifying; THT; 600V; 30A; Ifsm: 300A; D30VC; Ufmax: 1.05V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D30VC60-4000
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D30VC60-4000
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 30A; Ifsm: 300A; D30VC; Ufmax: 1.05V
| Mounting | THT |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |