Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.100VDC; 10W; Rcoil: 1000Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D31A5100
Tootja: CELDUC
Tootja tootekood: D31A5100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.100VDC; 10W; Rcoil: 1000Ω
| Mounting | PCB |
| Case | DIP14 |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 19.9x7.62x5.5mm |
| Switched voltage | ≤ 100V DC |
| Switching capacity | 10W |
| Coil resistance | 1kΩ |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 150mΩ |
| Contact current max. | 1A |
| Coil voltage max. | 20V DC |
| Type of relay | reed |
| Coil voltage min. | 9V DC |