Scales; Scale load capacity max: 150kg; storage; -10÷40°C; 100h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D31P150BL
Tootja: OHAUS
Tootja tootekood: D31P150BL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Scales; Scale load capacity max: 150kg; storage; -10÷40°C; 100h
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Interface | RS232 |
| Series | Defender 3000 |
| Kind of display used | LCD |
| Max. environment humidity | 85% |
| Measuring unit | g, kg, lb, lb:oz, oz |
| Standard equipment | power supply |
| Battery life | ~100h |
| Scale load capacity max. | 150kg |
| Scale pan dimension | 550x420mm |
| Legalization certificate | no |
| Kind of scales | storage, electronic |
| Readout graduation | 20g |