Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
D3CE4S-5063R
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D3CE4S-5063R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 520mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |