Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
D3CE60K-5063R
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D3CE60K-5063R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.45V |
| Reverse recovery time | 80ns |
| Type of diode | rectifying |