Diode: rectifying; SMD; 600V; 3A; CE (SC110B); Ufmax: 1.1V; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3CE60V-5063R
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D3CE60V-5063R
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 3A; CE (SC110B); Ufmax: 1.1V; Ifsm: 50A
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |