Switch: door; Pos: 2; SPDT; 0.5A/250VAC; white; Leads: spring clamps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3D-111
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D3D-111
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPDT; 0.5A/250VAC; white; Leads: spring clamps
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | door |
| Switches features | with pin |
| Number of positions | 2 |
| Leads | spring clamps |
| Body material | polyamide |
| Mounting hole diameter | 22.9x11.2mm |
| Panel thickness | 800µm...1.5mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 500mA / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | white |