Door; without lever; SPST-NC; 0.5A/250VAC; ON-(OFF); Pos: 2; IP00
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3D121
Tootja: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Tootja tootekood: D3D121
Spetsifikatsioon tootele Door; without lever; SPST-NC; 0.5A/250VAC; ON-(OFF); Pos: 2; IP00
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP00 |
| Type of switch | door |
| Switches features | with pin |
| Number of positions | 2 |
| Leads | JST connector |
| Contact material | gold |
| Body dimensions | 25x15x15mm |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| AC contacts rating @R | 500mA / 250V AC |
| Switching method | ON-(OFF) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2N |
| Button shape | convex, prominent, round, high |
| Lever length | 0m |