Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3FK120-5063
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D3FK120-5063
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 160A |
| Load current | 2.2A |
| Max. forward voltage | 2.1V |
| Reverse recovery time | 80ns |
| Type of diode | rectifying |