Fan: EC; blower; 272x209.3x202.3mm; 1155m3/h; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3G146-LV13-30
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: D3G146-LV13-30
Spetsifikatsioon tootele Fan: EC; blower; 272x209.3x202.3mm; 1155m3/h; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Colour | black |
| Enclosure material | polypropylene |
| Current rating | 1.3A |
| Frequency | 50...60Hz |
| Additional functions | control input 0-10V DC / PWM, motor current limitation, output 10V DC, max. 1,1 mA, soft start, tach output, thermal overload protection for electronics / motor |
| Rotational rate/speed | 1550rpm |
| Fan motor | engine M3G055-DF |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | blower |
| Insulation class | F |
| Type of fan | EC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |