Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3S4M-5000
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D3S4M-5000
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 3.5mA |