Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; black; 0.3N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3SH-A1L
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D3SH-A1L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; black; 0.3N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Type of switch | detecting |
| Switches features | with short lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 3Ω |
| Terminal pitch | 2.2mm |
| Mechanical durability | 150000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 300mN |
| Actuator colour | black |