Detecting; with lever; SPST-NO; OFF-(ON); Pos: 2; Leads: for PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D3SHA0L
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D3SHA0L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Detecting; with lever; SPST-NO; OFF-(ON); Pos: 2; Leads: for PCB
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Type of switch | detecting |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 3Ω |
| Terminal pitch | 2.2mm |
| Mechanical durability | 150000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 300mN |
| Actuator colour | black |
| Lever length | 2.3mm |