Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; black; SMT; 400mN
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
D3SK-A1L
Tootja: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Tootja tootekood: D3SK-A1L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; black; SMT; 400mN
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | detecting |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 3Ω |
| Mechanical durability | 150000cycles |
| Quantity in package | 1000 |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 1000µA / 5V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 400mN |
| Actuator colour | black |