Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1kV; If: 40A; Ifsm: 550A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D40XB100-7000
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D40XB100-7000
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1kV; If: 40A; Ifsm: 550A
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 550A |
| Load current | 40A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.05V |