Limit switch; lever R 38mm, metal roller Ø17,5mm; NO + NC; 10A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4C-1220
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D4C-1220
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; lever R 38mm, metal roller Ø17,5mm; NO + NC; 10A
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | metal |
| Mounting holes pitch | 25mm |
| Output configuration | SPDT |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| DC contacts rating @R | 4A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Kind of actuator | lever R 38mm, metal roller Ø17,5mm |