Limit switch; oblong metal roller Ø12mm; NO + NC; 2.5A; lead 5m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4C-4332
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D4C-4332
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; oblong metal roller Ø12mm; NO + NC; 2.5A; lead 5m
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | metal |
| Mounting holes pitch | 25mm |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 125V AC |
| Output configuration | SPDT |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 100mA / 125V AC |
| Contact current max. | 2.5A |
| Kind of actuator | oblong metal roller Ø12mm |