LIMIT SWITCH, ROLLER LEVER, SPDT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4E-1A10N
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D4E-1A10N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LIMIT SWITCH, ROLLER LEVER, SPDT
| Operating temperature | -10...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Switches features | snap action contacts |
| Body material | zinc alloy |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC |
| Output configuration | NO + NC |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| DC contacts rating @R | 1A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 1A / 125V AC |
| Contact current max. | 1A |
| Kind of actuator | plunger with metal roller Ø11mm |