Fan: AC; blower; 230VAC; 387x304x332mm; 3700m3/h; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4E225-DH01-01
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: D4E225-DH01-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; blower; 230VAC; 387x304x332mm; 3700m3/h; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP10 |
| Enclosure material | metal |
| Current rating | 5.38A |
| Frequency | 50Hz |
| Fan efficiency | 3700m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1060W |
| Rotational rate/speed | 1230rpm |
| Fan motor | engine M4E094-LA |
| Fan dimensions | 387x304x332mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | blower |
| Insulation class | F |
| Type of fan | AC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |