Limit switch; angled lever with roller; SPDT; 10A; max.250VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4MC-3030
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D4MC-3030
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; angled lever with roller; SPDT; 10A; max.250VAC
| Operating temperature | -10...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Mounting holes pitch | 25.4mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Output configuration | SPDT |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| Contact current max. | 10A |
| Kind of actuator | angled lever with roller |