Safety switch: bolting; D4NL; NC x2 + NO; IP67; plastic; black/red
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D4NL-4EFA-BS
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D4NL-4EFA-BS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety switch: bolting; D4NL; NC x2 + NO; IP67; plastic; black/red
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Colour | black/red |
| Series | D4NL |
| Body material | plastic |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Dimensions | 35.5x88.5x95mm |
| Electrical connection | M20 |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NC x2 + NO |
| Type of safety switch | bolting |
| Number of key entry slots | 4 |