Diode: stud rectifying; 1kV; 2.2V; 100A; anode stud; DO205AC; M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D52-100-10-R0-DAA
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D52-100-10-R0-DAA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 1kV; 2.2V; 100A; anode stud; DO205AC; M12
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AC |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 157A |
| Max. forward impulse current | 2.1kA |
| Load current | 100A |
| Max. forward voltage | 2.2V |
| Type of diode | rectifying |