Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D5V0F1U2S9-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: D5V0F1U2S9-7
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SOD923 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Max. forward impulse current | 1.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6V |
| Leakage current | 100nA |