Diode: TVS array
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D5V0F2U3LPQ-7B
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: D5V0F2U3LPQ-7B
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | DFN1006-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Max. forward impulse current | 1.5A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6V |