Diode: rectifying; 600V; 1.5V; 250A; anode to stud; DO205AB; 140mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D61-250-06-R0
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D61-250-06-R0
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; 600V; 1.5V; 250A; anode to stud; DO205AB; 140mm
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AB |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 395A |
| Max. forward impulse current | 5.5kA |
| Load current | 250A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Fastening thread | M20x1,5 |
| Cable length | 140mm |
| Type of diode | rectifying |