Diode: stud rectifying; 600V; 1.8V; 200A; anode to stud; DO205AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D62-200-06-R0
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D62-200-06-R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 600V; 1.8V; 200A; anode to stud; DO205AB
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AB |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 315A |
| Max. forward impulse current | 5kA |
| Load current | 200A |
| Max. forward voltage | 1.8V |
| Fastening thread | M20x1,5 |
| Cable length | 140mm |
| Type of diode | rectifying |