Diode: stud rectifying; 1kV; 1.4V; 320A; cathode stud; DO205AB; M20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D62-320-10-N0
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D62-320-10-N0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 1kV; 1.4V; 320A; cathode stud; DO205AB; M20
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AB |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 502A |
| Max. forward impulse current | 6.3kA |
| Load current | 320A |
| Max. forward voltage | 1.4V |
| Fastening thread | M20x1,5 |
| Cable length | 140mm |
| Type of diode | rectifying |