Diode: hockey-puck rectifying; 1.8kV; 300A; 470A; DO200AA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D63-300-18
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D63-300-18
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: hockey-puck rectifying; 1.8kV; 300A; 470A; DO200AA
| Mounting | Press-Pack |
| Case | DO200AA |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Max. load current | 470A |
| Max. forward impulse current | 5kA |
| Load current | 300A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Type of diode | hockey-puck rectifying |