Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.01A/32VDC; black; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D6L90 F1 LFS
Tootja: C&K
Tootja tootekood: D6L90 F1 LFS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.01A/32VDC; black; Mounting: THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Type of switch | keypad |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB, straight |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 5x5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 10mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.3N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 11.3mm |