Switch: keypad
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
D6R90F2LFS
Tootja: C&K
Tootja tootekood: D6R90 F2 LFS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: keypad
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Type of switch | keypad |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 5x5mm |
| Body dimensions | Ø12x5.8mm |
| Electrical life | 250000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 100mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.5N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 12.8mm |