Diode: stud rectifying; 3.2kV; 1.4V; 300A; anode stud; D71; M20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D71-300-32-R0
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D71-300-32-R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 3.2kV; 1.4V; 300A; anode stud; D71; M20
| Mounting | screw type |
| Case | D71 |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 3.2kV |
| Max. load current | 470A |
| Max. forward impulse current | 6.3kA |
| Load current | 300A |
| Max. forward voltage | 1.4V |
| Fastening thread | M20x1,5 |
| Cable length | 250mm |
| Type of diode | rectifying |