Diode: hockey-puck rectifying; 400V; 800A; 1.25kA; DO200AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D73-800-04
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D73-800-04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: hockey-puck rectifying; 400V; 800A; 1.25kA; DO200AB
| Mounting | Press-Pack |
| Case | DO200AB |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 1.25kA |
| Max. forward impulse current | 7.7kA |
| Load current | 800A |
| Max. forward voltage | 1.6V |
| Type of diode | hockey-puck rectifying |