Sensor: vibration; 3-axis accelerometer; -30÷70°C; 2.1÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D7S-A0001-R100
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: D7S-A0001-R100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: vibration; 3-axis accelerometer; -30÷70°C; 2.1÷5.5VDC
| Supply voltage | 2.1...5.5V DC |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Operating current | 90...300µA |
| Body dimensions | 2.1x9.8x10.9mm |
| Output configuration | I2C |
| Kind of sensor | seismic |
| Type of sensor | vibration |
| Sensors features | 3-axis accelerometer |
| Accelerometer measuring range | ±2g |