Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.4"; No.char: 2; red; 1.9÷4.7mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DA04-11EWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: DA04-11EWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.4"; No.char: 2; red; 1.9÷4.7mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 12.7mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 10mA |
| Dimensions | 16x20.2mm |
| Common electrode | anode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 2 |
| Luminosity | 1.9...4.7mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 10mm |
| Wavelength | 6...5nm |
| Digit height " | 0.4" |