Display: LED; 7-segment; 20.32mm; 0.8"; No.char: 2; red; 31÷75mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DA08-11SURKWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: DA08-11SURKWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 20.32mm; 0.8"; No.char: 2; red; 31÷75mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 22mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 10mA |
| Dimensions | 25.85x35.8mm |
| Common electrode | anode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 2 |
| Type of display | LED |
| Digit height | 20.32mm |
| Wavelength | 6...0nm |
| Digit height " | 0.8" |