Small Signal Diode, Dual Series, 80 V, 1.2 V
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
DA228UFHT106
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DA228UFHT106
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual Series, 80 V, 1.2 V
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 300mA |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Power dissipation | 200mW |
| Type of diode | switching |
| Max operating temperature | 150°C |