Diode: rectifying; SMD; 1.8kV; 10A; Package: tube; TO263ABHV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAA10P1800PZ-TUB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: DAA10P1800PZ-TUB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1.8kV; 10A; Package: tube; TO263ABHV
| Mounting | SMD |
| Case | TO263ABHV |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.53V |
| Power dissipation | 100W |
| Type of diode | rectifying |