Timer; 0,1÷600s; SPDT; 250VAC/8A,24VDC/5A; Usup: 24÷240VAC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAC01CM24
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: DAC01CM24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1÷600s; SPDT; 250VAC/8A,24VDC/5A; Usup: 24÷240VAC; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 22.5x80x99.5mm |
| Kind of output | SPDT |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1...600s |
| Counter operation modes | star delta |
| number of operation modes | 1 |