Tracked chassis; white; 245x225x75mm; 7.2VDC; Mot.qty:2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAGU-RS011
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tracked chassis; white; 245x225x75mm; 7.2VDC; Mot.qty:2
| Supply voltage | 7.2V DC |
| Colour | white |
| Maximum current | 2.4A |
| Operating current | 210mA |
| Body dimensions | 245x225x75mm |
| Transformation ratio | 86,8:1 |
| Type of robotics accessories | tracked chassis |
| Number of motors | 2 |
| Chassis features | 6 AA battery holder included |