Wheeled chassis; silver; 420x300x130mm; 2÷7.2VDC; Mot.qty: 6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAGU WILD THUMPER 6WD SILVER 75:1
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: DAGU WILD THUMPER 6WD SILVER 75:1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wheeled chassis; silver; 420x300x130mm; 2÷7.2VDC; Mot.qty: 6
| Supply voltage | 2...7.2V DC |
| Colour | silver |
| Maximum current | 6.6A |
| Operating current | 420mA |
| Body dimensions | 420x300x130mm |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Caution! | Current value specified for 1 motor |
| Type of robotics accessories | wheeled chassis |
| Wheel number | 6 |
| Number of motors | 6 |
| Chassis features | suspension |