Module; single transistor; 100V; 120A; SOT227B; screw; screw; 380W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI160N100-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI160N100
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 100V; 120A; SOT227B; screw; screw; 380W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 120A |
| Pulsed drain current | 640A |
| Power dissipation | 380W |
| On-state resistance | 4mΩ |