Module; single transistor; 200V; 180A; SOT227B; screw; screw; 560W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI220N200-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI220N200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 200V; 180A; SOT227B; screw; screw; 560W
| Case | SOT227B |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 180A |
| Pulsed drain current | 760A |
| Power dissipation | 560W |
| On-state resistance | 7.8mΩ |