Module; single transistor; 200V; 210A; SOT227B; screw; screw; 800W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI280N200-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI280N200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 200V; 210A; SOT227B; screw; screw; 800W
| Case | SOT227B |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 210A |
| Pulsed drain current | 850A |
| Power dissipation | 800W |
| On-state resistance | 6mΩ |