Module; single transistor; 150V; 180A; SOT227B; screw; screw; 320W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI300N150-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI300N150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 150V; 180A; SOT227B; screw; screw; 320W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 180A |
| Pulsed drain current | 1.05kA |
| Power dissipation | 320W |
| On-state resistance | 4.5mΩ |