Module; single transistor; 100V; 280A; SOT227B; screw; screw; 424W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI320N100-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI320N100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 100V; 280A; SOT227B; screw; screw; 424W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 280A |
| Pulsed drain current | 900A |
| Power dissipation | 424W |
| On-state resistance | 2.1mΩ |