Module; single transistor; 150V; 220A; SOT227B; screw; screw; 600W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAMI360N150-DCO
Tootja: DACO Semiconductor
Tootja tootekood: DAMI360N150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 150V; 220A; SOT227B; screw; screw; 600W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 220A |
| Pulsed drain current | 1.2kA |
| Power dissipation | 600W |
| On-state resistance | 3.2mΩ |