Small Signal Diode, Dual Common Cathode, 80 V, 100 mA, 1.2 V, 4 ns, 2 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAN222T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: DAN222T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual Common Cathode, 80 V, 100 mA, 1.2 V, 4 ns, 2 A
| Mounting | SMD |
| Case | SC75 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. load current | 300mA |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Power dissipation | 150mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 3.5pF |
| Max operating temperature | 150°C |