Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAN235ETL
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DAN235ETL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC75A |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 35V |
| Features of semiconductor devices | band-switching, RF |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 150mW |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 10nA |
| Capacitance | 1.2pF |