Small Signal Diode, Switching, Dual Common Anode, 80 V, 100 mA, 1.2 V, 4 ns, 4 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAP202KT146
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DAP202KT146
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Switching, Dual Common Anode, 80 V, 100 mA, 1.2 V, 4 ns, 4 A
| Mounting | SMD |
| Case | SC59, SOT346 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 3.5pF |
| Max operating temperature | 150°C |