Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 4A; max.1VDC; max.1kVAC; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAR71210
Tootja: SENSATA / CYNERGY3
Tootja tootekood: DAR71210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 4A; max.1VDC; max.1kVAC; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Switched voltage | ≤ 1kV AC |
| Coil resistance | 150Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact current max. | 4A |
| Type of relay | reed |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Operate time | 3ms |
| Release time | 2ms |